top of page

První hrob napravo


Zmínka o synovi Satana, znamení šelmy, klíče od pekla na straně 333? Zdá se to jako více než náhoda...

Tahle knížka má své světlejší momenty, pokud se to ovšem u takového tématu dá považovat za pozitivní jev, a ty ostatní. Začátek je svižný a čtenář je příjemně vtažen do děje, prostředek mě ale příliš nebavil. Při pokusu o detektivku jsem většinu doby nechápala, co se děje, v části s romantikou jsem zase nechápala, proč se to děje. Konec byl zase svižný a přijatelný.

V částech, ve kterých mě knihu bavilo číst, jsem ocenila zejména ironický druh humoru autorky, poznámky a přirovnání, která Charley používá, a také to, že se jedná o postavu v mém věku, takže bych jí měla být schopná porozumět. Ale asi ne dostatečně.

Charley celý život potkává duchy, takže asi má na cynizmus nárok. Rychle se zotavuje, takže se asi nebojí dostat sem tam pár ran pěstí. Ale v některých případech bych ji do zadku nakopala nejraději sama, protože se najednou zachová jako totálně nezodpovědná naivní bréca.

Knížka jako celek není špatná, ohodnotila jsem ji čtyřmi body z pěti možných, protože má fakt něco do sebe. Ale při psaní recenze bych raději bod sebrala než přidala, na rozdíl od mé kamarádky, která ji vychválila do nebes. Prostě mi příběh Charley v danou chvíli nesedl. Část s detektivkou je slabá a o romanťárny zas tolik nestojím. Ten zbytek byl fajn.


První hrob napravo je místo, kde bude odpočívat jedna z obětí detektivní části příběhu.


 

Vydal: BETA Dobrovský, 2013. ISBN: 978-80-7306-557-7

Překlad: Tomáš Bíla


29 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page