© 2019 by Aya.

Proudly created in 2015

with Wix.com

Czech Republic

  ​Česko

  Young Adult

  Cinder - Scarlet - Cress
  Nejkrásnější - Winter - Stars Above

  Měsíční kroniky

  Marissa Meyer

   

  Šest v jednom. Tedy prozatím jen čtyři, ale bude hůř, slibuju.

  Selekce - Elita - První - Dcera

  Kiera Cass

  Série, kterou jsem původně vůbec nechtěla číst. Dnes musím zkonstatovat, že by mi hodně uniklo. Další trilogie ve čtyřech dílech? Ba ne, tady je to trochu jinak...

  Život a smrt: druhý pohled
  Stmívání

  Stephenie Meyer

  Věřili byste tomu, že fenomén Stmívání nás oblažuje již deset let? Jako dárek k výročí nadělila Stephenie Meyerová svým fanouškům dárek – příběh vyprávěný z pohledu chlapce

  Stínová královna

  C. J. Redwine

  Další z knih ve stále populárnějším žánru retellingů je postavena na zápletce Sněhurky. Nehledejte zde ale trpaslíky, tady létají draci a magie umí pohnout skálou.

  Čáry života

  Veronica Roth

  Cyra Noavek je obdařena darem bolesti. Kvůli němu je zneužívána vlastním bratrem jako mučící nástroj. Nenáviděná dívka však dostane nečekaného spojence: Akose, chlapce zajatého ve znepřáteleném národě.

  Dvůr trnů a růží & Dvůr mlhy a hněvu
  Sarah J. Maas

  Retellingy jsou poslední dobou v módě. A Dvůr trnů a růží patří mezi ně. Příběh inspirovaný Kráskou a zvířetem v podání kruté a nemilosrdné Sarah J. Maas.

  Skleněný trůn

  Sarah J. Maas

  Již brzy se zde objeví povídání o třech knihách a s trochou štěstí i minimálně dvou novelách o vražedkyni Celaeně.

  Drahokamy
  Láska nezná čas

  Kerstin Gier

  Rudá jako rubín, Modrá jako safír, Zelená jako smaragd – to jsou knihy ze série, jejíž ústředním motivem je cestování v čase.

  Rudá královna

  Victoria Aveyard

  Příběh o magii, lásce, důvěře a zradě ve světě, kde "ti druzí" jsou vždycky ti špatní. Rudou královnu jsem četla kvůli knižnímu klubu a můžu vřele doporučit.

  Caraval

  Stephanie Garber

  Pamatujte, je to jen hra!

  Těžko to ale vysvětlujte Scarlett, která ji hraje, i když nechce. Musela se ale zapojit, protože zmizela její sestra. A kdo je ve skutečnosti ten mladík, který ji doprovází?

  Jiskra v popelu

  Sabaa Tahir

  Nádherná kniha připomínající pohádku Tisíce a jedné noci zkřížená s antickým Římem. Proč jen jsem její recenzi dosud opomínala, když už ji mám dávno přečtenou?

  Šepotání - Divotání - Zrcadlení

  Anita G. Howard

   

  Howard? Že by příbuzná autora Johannese Cabala?

   

  Šepotání je příběh Alenky, která není Alenkou.

  Bez šance

  Neal Shusterman

  Příběh ze světa, kde jsou zakázány potraty, ale je povoleno posílat děti mezi 13 a 18 lety na rozpojení. Nějdo to nazývá novou formou života, rozpojenci však tuší, jak je to doopravdy.

  Kniha, pro kterou jsem si běžela v den uvedení do distribuce.

  Griša: světlo a stíny

  Leigh Bardugo

  Alina Starková si myslí, že je obyčejná. Obdivuje krásné Griši, aniž by tušila, jaký osud ji vedle nich čeká. Svět inspirovaný carským ruskem se magií doslova otřásá.

  Posvátné lži Minnow Blyové

  Stephanie Oakes

  Co může člověk ještě ztratit, když už přišel o všechno? Sotva se Minnow Blyová dostala z jednoho vězení, kterým jí byla sektářská osada, míří do druhého – opravdového nápravného zařízení. Minnow však nepotřebuje nápravu, potřebuje něco zcela jiného.

  Probuzení Simona Spiera

  Becky Albertalli

  Kniha o první lásce, která je jednak virtuální a jednak homosexuální, se dočkala filmo-vého zpracování a nového vydání s novým názvem. Já si však sehnala to původní.