© 2019 by Aya.

Proudly created in 2015

with Wix.com

Czech Republic

  ​Česko

  1 + 2 knižní akce minulého týdne

  20.11.2018

  Rozhodně bylo na co se těšit a rozhodně to vypadalo, že se o potěšení z milých setkání sama připravím. Nechci ale předbíhat, takže to vezmeme hezky popořadě. Jako první tu bylo samozřejmě pondělí, pro některé smolný den, pro jiné ale den, kdy probíhal:

   

  Křest Klubu vrahů

   

  Zatím poslední kniha Pavla Renčína vyšla již o Velkém knižním čtvrtku a i když já sama jsem si ji pořídila až o pár dnů později v oblíbeném berounském knihkupectví Františka Nepila a i když její představování veřejnosti proběhlo již několikrát za ten skoro měsíc, hlavní akci si autor a jeho hosté schovali až na 12. říjen. Kmotrem knihy nebyl nikdo jiný než Miro Žbirka, akci uváděla Eva Decastelo a hlavní hvězdou odpoledne nebyl ani tak sám autor či jeho kniha, jako spíš malá dcerka, která v pomyslné záři reflektorů nemohla svého tatínka nechat samotného.

    

  Knihu jsem stále ještě nečetla (trochu se červenám), ale momentálně leží v mé hromádce ke čtení úplně navrchu. Jak by taky ne, mám ji vzorně podepsanou, dokonce jsem získala úplně první podpis na této akci. V Luxoru ve smíchovském obchoďáku bylo totiž více lidí než míst k sezení, a tak jsem postávala, byť bez foťáku, v hloučku fotografů a měla tak nejlepší startovací pozici k podpisové frontě.

   

   

  Bývala bych byla šla i na následnou afterparty, soudě dle Pavlova Instagramu to mohla být vydařená akce, nicméně domácí povinnosti volaly (ne ty tradiční manželské, bylo třeba řezat dlažbu, což lze do značné míry také považovat za manželskou povinnost).

  OK, a teď tedy ony + 2 z nadpisu, ke kterým málem nedošlo. Myslela jsem totiž, že se konají ve čtvrtek, a teprve ve středu někdy kolem poledne mě notifikace v mobilu upozornila, že se teda setsakramentsky pletu. A tak jsem místo domů vyrazila na:

   

  Čajový dýchánek s vraždou

   

  I když to tak naprvní pohled nemusí vypadat, jednalo se o audioknižní akci pod taktovkou vydavatelství OneHotBook, na které se představovaly a křtily hned tři tituly, které spojuje žánr detektivky. Pozvání přijali komisař Maigret, Hercule Poirot a šéfinspektor Barnaby, tedy jejich audioknižní hlasy Jan Vlasák, Lukáš Hlavica a Ladislav Beneš. K nim se připojili také režiséři a hned bylo koho vraždit. Pardon, chtěla jsem říct, že zábava mohla začít.

   

  Na čajovém dýchánku nesměl chybět čaj, tedy onen proslulý čaj o páté, ke kterému se podávaly domácí sušenky. Ze všech tří děl slyšelo nepočetné publikum (kdyby bylo početnější, už jsme se do vinohradské prodejny Českého rozhlasu nevešli) ukázky a také si tyto audioknihy prošly čajovým křtem.

   

   

  Domnívám se, že to byl právě Lukáš Hlavica, jehož um diváci ocenili nejvíce, jelikož i přes jisté rozpaky ohledně francouzštiny Poirotovu dikci zvládl skvěle a také díky němu si nové knihy Agathy Christie můžeme beze zbytku užít (jeho předchozí poirotovka, Vražda v Orient expresu, se stala nejlepší jednohlasou knihou v anketě Audiokniha roku a Lukáš Hlavica se umístil na druhém místě v kategorii interpretů).

   

  Pro mě ale bylo toto odpolene zajímavé také tím, že jsem se opět setkala s Lukášem Vavrečkou, jehož knihu Mesopotamis jsem jen krátce před tím dočetla, a také s jeho kolegou Přemyslem Krejčíkem (od něj jsem zatím nic nečetla). Jakkoli může být soukromé setkání se dvěma autory příjemnou kratochvílí, čekal mě ještě jeden večerní zážitek, ještě jedna akce, a tak jsem pány autory brzy opustila, abych mohla běžet na:

   

  Komiksový literární salon

   

  Byl to můj první literární salon, které celkem pravidelně pořádá Jakub Book's Calling Pavlovský, avšak zatím jsem na něj nedostala pozvánku. Tvářit se jako geek má zjevně i své výhody, protože když se řekně komiks nebo jiný druh pokleslé zábavy, lidé si vzpomenou na vás. Tedy na mě. A tak jsem se konečně do elitní Jakubovy družiny probojovala i já.

   

  Pozvanými hosty byli lidé z nakladatelství Crew, Richard z Arga (jo, to je ten vysmátý z fotky nahoře), Lukáš z Paseky, Klára z No Ordinary Heroes a Štěpánka z Laydeez do Comics. Probíhala opravdu čilá diskuze, byl prostor i pro nějaké ty dotazy, na setkání těchto prvků však bylo zajímavé zejména to, že i když se jednalo o lidi z jednoho oboru, nebyli ve všem zajedno.

   

   Účastníkům, tedy především blogerkám, zjevně udělala největší radost nálož komiksů, které si mohly z akce odnést, největším sponzorem v tomto směru byla beze sporu Crew. Pár kousků přidalo i Argo s Pasekou, bylo mi však hloupé nabírat si stále další knihy, zejména vzhledem k jejich ceně a když už jich několik mám. Přišla jsem takto o nejeden zajímavý kousek, především Josephine Bakerovou od Arga, které celé čtyři putovaly po místnosti. Nemůžu si však stěžovat, těch knih se mnou domů v přecpané tašce putovalo hned několik (pokud sledujete můj Instagram, zejména instastories, máte jasno).

  A to jsem chtěla ležet doma a maximálně přilepit dlaždice, co jsme si v pondělí nařezali ;-)

   

   

  Please reload

  Výhodné počtení

  Velká lež, velký podfuk a ještě větší podfuk – tři...

  August 23, 2019

  1/5
  Please reload

  Archivní počtení
  Please reload

  Tagy