© 2019 by Aya.

Proudly created in 2015

with Wix.com

Czech Republic

  ​Česko

  Knihomolské tipy

  14.7.2016

  Pro milovníky young adult nebo romantické literatury pohybující se v okolí matičky Prahy, se už příští týden koná již avizovaná akce – knižní klub Fresh Books. Kdo ještě nezačal číst, má nejvyšší čas. Knížky jsou velmi čtivé a věřím, že za dva dny lze jednu stihnout. Já mám již rozečtený třetí díl a tentokrát chci recenzi stihnout před klubem, aby můj názor nebyl ovlivněn míněním dalších účastníků.

   

  Egmont za 100,-

   

  Až do 17. 7., tedy této neděle, jsou na eReading.cz všechny knihy Egmontu za 100 Kč. Čtečku si tak můžete doplnit o zásadní tituly jako Cinder a Scarlet ze série Měsíční kroniky (snad už se konečně chystá vydání Winter), Flanaganova Hraničářova učně a Bratrstvo nebo trilogii Becky Fitzpatrick.

   

  Podnikatelem snadno a rychle

   

  Audiolibrix ve stejném termínu, tedy do neděle, nabízí motivační podnikatelské audioknihy od vydavatelství Meriglobe v akci 1 +1 zdarma. Za jednu knihu (pravda, délka poslechu je jen mezi půlhodinou a hodinou) tak zaplatíte pouze 50 Kč, a to není špatná investice do budoucího úspěchu, no ne?

   

  Samantha Shannon v Praze!

   

  Jistě už si mnozí všimli (zejména pokud sledujete Facebook CONiáše), že v září nás poctí návštevou autorka Kostičasu a Vidořádu, mladá angličanka Samantha Shannon. Bude mít autogramiádu v Luxoru, proběhne rozhovor pro Rádio 1 a časopis Pevnost, ale hlavně stráví sobotní odpoledne 24. 9. v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí. Podrobnosti budu postupně dodávat (nezapomeňte sledovat Twitter).

   

   

  Novinky v mé sbírce

   

  Na závěr se chci pochlubit, co nového (a staronového) se objevilo v mé osobní knihovně (půjčené knížky se nepočítají).

   

  Konečně mi domů dorazila (nebo spíš jsem si vyzvedla zásilku) dlouho očekávaná kniha Život a smrt, tedy Stmívání po deseti letech z pohledu chlapce. Ne není to Edward. Je to v podstatě příběh Belly převyprávěný v mužském rodě chlapcem jménem Beau. A ne, není to gay romance, místo upíra je tam upírka Edythe.

   

  5 domů je dětská knížečka, jejíž vydání jsem podpořila na Hithitu, a tak mi dorazila domů podepsaná autorkou.

   

  Tři první knihy série Dhampir jsem koupila od kamaráda, který potřeboval udělat místo ve své knihovně. Teď budou nějakou dobu zabírat místo v té mojí. Ale Dhampira mám v seznamu to-read už celkem dlouho, tak to jednou vezmu hezky pohromadě. Jednou. Časem...

   

  O audioknihu Duna jsem soutěžila, ale nevyhrála. Proto jsem si aktivovala členství v klubu Audiolibrix a pořídila si ji, protože Duna je prostě "must have". Navíc ji čte také Jana Stryková. Dobře, čte jenom úvody do kapitol, ale jméno táhne. Chápu. Jen mám občas problém se sykavkami Marka Holého. Do sluchátek jsou někdy příliš ostré.

   

  Poslední novinka je vlastně nejdéle v mém držení, resp. čtečce. Jedná se o e-knihu Magic Banquet od pro mne neznámého amerického autora A. E. Marlinga, který mě jednoho dne prostě začal sledovat na Twitteru. Sleduji ho také a je docela aktivní, a tak jsem se rozhoupala a jednu z jeho knih zakoupila. Magic Banquet má z jeho tvorby na Goodreads nejlepší hodnocení a hlavní hrdinka se jmenuje Aja, tedy jako já.

   

   

  Přeji všem, kteří to dočetli až sem, více času na čtení.

  Please reload

  Výhodné počtení

  Velká lež, velký podfuk a ještě větší podfuk – tři...

  August 23, 2019

  1/5
  Please reload

  Archivní počtení
  Please reload

  Tagy