© 2019 by Aya.

Proudly created in 2015

with Wix.com

Czech Republic

  ​Česko

  SCI-FI

  a jiná vesmírná dobrodružství

  Den trifidů

  John Wyndham

   

  Představte si, že se probudíte a všichni kolem vás budou slepí. Tak přesně tohle se stalo Billu Masenovi. Mezi slepými jednookým králem se však neocitl jediný, takže společně s Josellou, dívkou zachráněnou ze spárů hladového slepce, se vydává na cestu s jediným úkolem – přežít.

  Vycpávač zvířat

  Jarosław Grzędowicz

   

  Sbírka povídek polského autora se pohybuje od historické fantasy přes alternativní současnost až po vzdálenou budoucnost. A proto je tady, mezi sci-fi. A taky aby byl Jarosław Grzędowicz vedle své manželky.

  Grilbar Galaxie

  Maja Lidia Kossakowská

   

  Grilbar Galaxie nabízí rychlé občerstvení, pro silnější kulinářské zážitky musíte do Plačtivé komety. Její šéfkuchař Hermoso Madrid Iven vám připraví vybrané lahůdky ze surovin, o kterých jste nikdy neslyšeli. A pokud vám ani to nestačí, můžete se s ním vypravit na cestu, jejímž cílem je vedle nehynoucí slávy také záchrana celé galaxie. Ne, toho grilbaru ne.

  Válka o dárky

  Orson Scott Card

   

  Tohle byla moje první kniha z Enderovské ságy. Krátce po dočtení musím zkonstatovat, že jsem nadšená a že si běžím vypůjčit Enderovu hru.

  Doctor Who: Silueta

  Justin Richards

   

  Vítejte na Karnevalu kuriozit a nechte se okouzlit karetními triky dvanáctého Doktora, vystoupením siláka Straxe ohýbajícím železné pruty na potkání, ještěrčí ženou Vastrou a také stínovým představením záhadné paní Siluety.

   

  Viktoriánský Londýn vás vítá, připravte si penci na vstupenku.

  Kosmonaut z Čech

  Jaroslav Kalfař

   

  Vydejte se do vesmíru s prvním českým kosmonautem. Jaroslav Kalfař vás vezme nejen ke hvězdám, ale i do minulosti a do nejtemnějších zákoutí lidské mysli.