© 2019 by Aya.

Proudly created in 2015

with Wix.com

Czech Republic

  ​Česko

  Sepsáno pro zeedee

  Tyto recenze jsem poprvé zveřejnila na zeedee.com. Tady si je jen schovávám, abych se mohla chlubit.

  O díře z trychtýře

  Petr Stančík & Toy Box

   

  Kniha, která je unikátní výtvarným zpracováním i příběhem svého vzniku, pochází z pera držitele Magnesie Litery Petra Stančíka a držitelky ceny Muriel, ilustrátorky Toy Box. Jak se tato spolupráce vydařila?

   

  Setkání s Rámou

  Arthur C. Clarke

   

  Klasické dílo science fiction se představuje jako audiokniha. Záhadný objekt se řítí sluneční soustavou a lidstvo 22. století se s tím musí vypořádat. Má tato kniha ještě po téměř půl století od prvního vydání co nabídnout současným čtenářům a posluchačům?

   

  Černé světlo (Akta Enzo #3)

  Peter May

   

  Třetí díl série Akta Enzo vyšel původně již v roce 2008. Čeští čtenáři se z překladu mohou radovat teprve od jara 2017. Peter May tentokrát pro svého skotsko-italského vyšetřovatele připravil vskutku zapeklitý případ.

  Poháry touhy

  Markéta Harasimová

   

  Autorka vytáhla mladou ženu z Prahy, nechala ji zničit si manželství i vztah s matkou a vrhla ji na jižní Moravu, do víru vinobraní. Jak si Viola poradí s nástrahami osudu?

   

  Žena se lvem

  antologie povídek českých a slovenských autorek fantastiky.

   

  První sbírka sci-fi a fantasy povídek českých a slovenských autorek nabízí velký výběr stylů a žánrů, mezi kterými si ten svůj najde snad každý. Mysleli jste si, že fantastika je doménou mužů? Žena se lvem vás vyvede z omylu.

   

  Dvůr mlhy a hněvu

  Sarah J. Maas

   

  Pokračování Dvora trnů a růží už se sice nedá označit jako retelling, nicméně fanynky této autorky láká stejně. Pozor! Zvýšené množství sexu zaručeno!

  Posvátné lži Minnow Blyové

  Stephanie Oakes

  Co může člověk ještě ztratit, když už přišel o všechno? Sotva se Minnow Blyová dostala z jednoho vězení, kterým jí byla sektářská osada, míří do druhého – opravdového nápravného zařízení. Minnow však nepotřebuje nápravu, potřebuje něco zcela jiného.

  Pták a Veverčák na útěku

  James Burks

   

  Komiksová jednohubka ulovená na veletrhu Svět knihy láká nejen svou výraznou barevnou ilustrací, ale i silným příběhem o odvaze a přátelství mezi ustrašeným Veverčákem a lehkomyslným Ptákem.

   

  Spad & Poločas rozpadu

  František Kotleta

  Borek Kapitančik

   

  Je po jaderné válce. Jeden z jejích hrdinů – plukovník David Michálek – přežívá v sutinách Prahy jako majitel oblíbeného baru. Popíjí s obchodníky či otrokáři a s bojem už nemá nic společného. Až do chvíle, kdy se v hospodě objeví někdejší spolubojovník se vzkazem, aby se postaral o dceru jejich bývalého generála.

   

  Kosmonaut z Čech

  Jaroslav Kalfař

   

  Vydejte se do vesmíru s prvním českým kosmonautem. Jaroslav Kalfař vás vezme nejen ke hvězdám, ale i do minulosti a do nejtemnějších zákoutí lidské mysli.

  Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít!

  Michal Široký & Jaromír Štejnar​

  Po přečtení zavřít je univerzální návod na to, jak se chovat k divokým a dobrodružným knižním příběhům. Jinak se totiž může stát, že si postavy z knihy najdou vás!