top of page

Romantika i poučení | letošní objevy na Netflixu

Aktualizováno: 26. 9. 2023

Občas se mi stane, že "zapomenu", že mám Netflix. A když už ty dvě stovky měsíčně platím, bylo by fajn aspoň občas něco zhlédnout, abych neměla pocit, že utrácím zbytečně (to stejně dělám, ale na jiných věcech). Proto bude tento příspěvek věnovaný právě těm několika filmům a sériím, které mě letos na jaře zaujaly natolik, že jsem jim věnovala svůj čas. Na rozdíl od knih totiž pokud mě film nebaví, nemám potřebu jej dokončovat.


Bridgertonovi | 2. série

Nemůžu říct, že bych propadla šílenství jménem Bridgertonovi, přesto mě premiéra druhé série potěšila. Ne, nemám potřebu si přečíst knižní předlohy, ale pobavit se u směsky romantiky, intrik a přebujelého vizuálu, to rozhodně můžu. Vracíme se do světa, se kterým nás seznámila první série, hlavní postavou už není Daphne, ale její bratr Anthony, který si hledá nevěstu.


A shodou okolností se právě tuto sezonu představí nová debutantka Edwina Sharmová, kterou úzkostně chrání její starší sestra Kate.


Každý má svá tajemství, dívky nevyjímaje, a tak nesmí chybět ani stará známá Lady Whistledownová, aby prošmejdila i ta nejtemnější zákoutí. Zajímavou linkou je v tomto díle příběh další Bridgertonové, Eloise, která se zaplétá s velmi neočekávanou společností.


Druhá série Bridgertonových bude bavit maximálně ty, které oslovila už první řada, protože právě přemrštěný vizuál a narušování řádu "bílé britské smetánky" vyvolal už před časem značný poprask. Já se nad tím povznesla a sérii si užívám jako romantickou komedii, na odpočinek ideální.


Love on the Spectrum

Mají autizmus, ale touží po vztahu. Láska na spektru ukazuje, jaká úskalí zažívají lidé s poruchou autistického spektra. Na Netflixu jsou nyní dostupné dvě série z Austrálie a nově také jedna u USA.


Randění autistů různého druhu má opravdu mnoho nečekaných okamžiků. Každý z účastníků mluví o svém životě, o své podobě autizmu. První schůzce často předchází nácvik rozhovoru s profesionálkou, protože naslouchání a odpovídání, které je běžné pro většinovou populaci, je zkrátka něco, co se autisté musí učit.


Některé situace jsou úsměvné díky sociální nemotornosti účastníků, v jiných případech vykouzlí úsměv právě tím, jak bezprostřední mohou být. Ukazují však také běžnou situaci toho, kdy se cítí zahlceni a chtějí si dát pauzu, nebo klidně rande ukončit prostě proto, že je toho na ně v danou chvíli moc.


Ve druhé sérii se setkávají mladík a dívka, kteří byli v první představeni zvlášť a prožili každý vlastní schůzky. Jenže ty neskončily úspěšně, a tak dívka oslovila tvůrce, že by chtěla tohoto konkrétního muže ze seriálu poznat osobně. Jak to dopadlo? Podívejte se sami ;-)


Our Father

Ne, tento dokument není o Bohu. Je o vědě a tom, jak jí lze, snad ve jménu Boha, zneužít.


Byl jednou jeden lékař, který pomáhal neplodným párům. Některé ženy neměly plodného partnera, a tak se využilo sperma anonymního dárce. Až na to, že nebyl anonymní. Byl to onen lékař.


Některé z jeho potomků v dospělosti zajímalo, odkud pocházejí, takže si koupili domácí testy DNA a čekali na výsledek. V případě anonymního dárce by mohli mít maximálně pět nevlastních sourozenců. Jaké však bylo překvapení, když jejich počty rostly do desítek...


Sourozenci se začali scházet. Měli pocit, že jsou podvedeni. Zejména jejich matky se často cítily zneužité. V některých případech totiž tento lékař použil své sperma, přestože byl v rodině plodný otec. Americké zákony však nemají žádný paragraf, který by jim dokázal pomoct.


Tenhle příběh na mě svým způsobem dolehl. I když své lékařce věřím, sama stojím před volbou, která se umělého oplodnění týká. Jaká vlastně existuje záruka, že se do mého vajíčka dostane spermie přesně toho muže, kterého jsem si přivedla? A pro muže, budoucího otce, který je v každém případě méně jistý, je to ještě větší neznámá než pro ženu.


The Ultimatum: Marry or move on

Osobně ultimáta nesnáším a domnívám se, že ve vztahu nemají co dělat. A tak mě dost překvapila reality show, která je založená na tom, že jeden z partnerů tomu druhému řekne: "Buď se vezmeme, nebo se rozejdeme."


A tak se sešlo několik párů ve věku od 20 do 30 let, aby si na čas prohodily partnery a zjistili tak, jestli je jejich stávající partner ten pravý, nebo se posunuli někam dál.


Bylo pro mě zajímavé sledovat, jak se tato skupinka postavila k otázce sexu, protože přestože pro účely šou byli ve stavu "rozešlém", žádný z nových, krátkodobě vytvořených párů, se nedostal dál než k polibku, jelikož cokoli víc považovali za nevěru.


Výsledek mě překvapil. Páry, o kterých jsem si myslela, že se k sobě po zkušenosti s novým partnerem nehodí, se k sobě většinou vrátily. Pár lidí skončilo úplně single, jedna dívka dokonce objevila odlišnou sexuální orientaci.


Ne, není to žádná hlubokomyslná zábava, vlastně se místy jedná o celkem bizár, ale jako sonda do současné společnosti mi to připadalo svým zvráceným způsobem zajímavé.

Inu, v každém z nás je kousek voyera.


Web of Make Believe

Tato minisérie je z uvedených nejmladší – premiéru měla 15. června. V šesti dílech tvůrci popisují pětici podvodů a nepravostí, které nabraly na síle s přispěním internetu.


V prvním dílu se zaměřují na tzv. SWATting, tedy anonymní zavolání zásahového týmu policie k někomu domů, které se jistou dobu rozmohlo především mezi kompetetivními hráči videoher, kteří streamují. Byla prý děsná sranda sledovat v přímém přenosu, jak streamera vytahují černooděnci od počítače. Potom se to ale vymklo a někdo po takovém hovoru zemřel.


Druhý díl si zahrává s politikou, únikem dat a Wikilieaks. Ve třetím dílu se dívka zpovídá, kterak byla součástí neonacistické organizace a jak se za pomoci internetového fóra svolávali k nepokojům – opět dokud někdo nezemřel. Čtvrtý díl se věnuje sexuálnímu obtěžování a vydírání.


Pátý a šestý díl tvoří dohromady jeden celek, který popisuje nejdříve hackerské podvody a daňové úniky, poté se ale stáčí k tomu, jakým způsobem byl onen hacker dopaden. Muž se totiž brání tím, že byl policií sledován ilegálně, a to za pomoci technologie Stingray. O co jde? To se dozvíte v této sérii, rozhodně doporučuji a díly nevynechávejte. Zajímavé jsou všechny.


 

Viděli jste některý z filmů nebo seriálů? Čekali jste u mě něco jiného? Jasně, Stranger Things a Love Death + Robots mám v plánu, ale pokud máte něco, co mi můžete doporučit, klidně mi napište do komentáře.
13 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page