top of page

Leden v kostce

První měsíc roku 2020 je za námi. Uteklo to, že? I během té šibeničně krátké doby se mi podařilo (a taky nepodařilo) pár věcí, takže tenhle článek vezmu hezky v bodech (kostkách) a uvidíme, co z toho na konci vypadne.


 • Nastavila jsem si Goodreads Challenge na 122, mám přečteno, prohlédnuto a poslechnuto 11 kousků, takže se držím perfektně svého plánu. V mém lednovém výběru se mihly 4 knihy, 3 audioknihy a 4 komiksy.


 • Rozhodla jsem se zapojit do Audioknižní výzvy Audiolibrixu, všechny mé tři audioknihy se mi hodí do některé kategorie – neuznávám způsob, při kterém může jeden titul splnit více bodů, takže jedna kniha, jeden bod. Jasné?


 • Ráda bych vyzkoušela také blogerskou výzvu, kterou vypsala Veronika z blogu Na blogu záleží. Na každý týden je vypsané jedno téma, zrovna ten minulý se týkal nejoblíbenější knihy. Ten jediný příspěvek asi zpětně dopíšu, jinak se budu snažit držet se předepsaných témat v předepsaných časech. Takže hned zítra to bude téma Čeho se nejvíc bojím.


 • Včera jsem velmi velmi velmi narychlo dopsala knihu, nebo spíš pokus o knihu, kterou jsem honem jela vytisknout, abych ji mohla odevzdat do soutěže Fragmentu Hvězda inkoustu. Minimální rozsah jsem přesáhla jen asi o čtyři tisíce znaků a už teď vím, co všechno je třeba vylepšit, ale přiznávám, že jsem neměla čas si to po sobě ani přečíst. Ani jednou. Jestli tohle vyjde, bude to fakt zázrak...


 • Tento týden se naše morčecí smečka zmenšila o jeden kus, ve věku 7 let a asi 3 měsíce nás opustila Julie (už nevím jméno chovatelské stanice, takže ani její "příjmení", ale ano, máme morčata s rodokmenem – teď už jen poslední dvě).


 • Dneškem počínaje rozjíždím na tomto webu novou soutěž. Co můžete udělat pro výhru? Registrovat se a pokud možno taky občas něco komentovat. Pravidla a přehled cen najdete v sekci Soutěže (kde jinde, že?)


 • Postupně pokračuju v přesouvání článků ze starého webu sem. Dělám to ručně, opravuju chyby a u starších kousků dohledávám datum, kdy jsem je vlastně dočetla (sláva Goodreads). Pokud se tedy odhodláte k registraci, můžou vám chodit do mailu upozornění na nové články, co vlastně budou staré články. Ale třeba díky tomu najdete starší knihu, která vás zaujme, a to taky není špatné, ne?


 • Audiotéka ukončuje svůj affiliate program. Budu proto muset projít všechny recenze audioknih, u kterých mám jejich odkazy, a nahradit je těmi z Audiolibrixu nebo Kosmasu. Děkuji, že se podařilo dohodnout prodej produkce vydavatelství Tympanum také těmito kanály, a dokonce i tu Audiotéku seženete u konkurence.


 • Letos opět nejsem v porotě Audioknihy roku. Nevadí, mám co poslouchat i tak a aspoň si můžu dělat naději, že se budu moct opět ukázat na pódiu při předávání cen jakožto recenzentka z Naposlech.cz. Loni jsem předávala cenu nejlepší interpretce Taťjaně Medvecké.


 • Od února bych měla převzít otěže facebookové stránky CONiáše a nastolit tam zase nějaký řád a program. Abych řekla pravdu, úplně nejdřív si chci dočíst knihu Elišky Vyhnánkové a Míši Losekoot Jak na sítě, že abych věděla, nebo aspoň se mohla tvářit, že vím, co dělám. Aspoň že se letos CONiáš nepotkal s plzeňským Světem knihy, jako tomu bylo v minulých dvou letech.


 • V lednu se mi nedařilo točit videa na YouTube (kdy taky, když píšete knihu s hrozivým deadlinem?), takže jsem obohatila sbírku pouze o jedno, a to TAG Thank U Next podle písničky Ariany Grande. V něm jsem si poprvé hrála s klíčováním, ale zatím tohle video sbírá nejvíc palců dolů, takže nevím, jestli v tomto stylu budu ještě pokračovat. Každopádně budu Wrap up za prosinec teprve natáčet (nejspíš hned v pondělí). Na video můžete kouknout zde:A to je vše, přátelé. A abyste měli důvod se registrovat do soutěže a komentovat, můžete mi sem dopsat, co říkáte na mé klíčovací pokusy.P.S.: právě poslouchám audioknihu Mŕtvy na Pekelnom vrchu

 


22 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page