top of page

Filmové a seriálové tipy na volné odpoledne

Aktualizováno: 11. 6. 2023

Anime, film podle knihy nebo dokument? To jsou filmové tipy Knižního banketu.


Aggretsuko


Kancelářská krysa, pardon, červená panda je zpět – ve třetí sérii japonského animovaného seriálu. Retsuko se tentokrát dostane do dluhů, a tak musí vzít ještě jednu práci. Přes den je účetní a v noci... taky účetní. Pomáhá začínající popové dívčí skupině. Ona sama však chodí svůj vztek vykřičet do karaoke, kde ji najde manažer kapely a z pouhé pomocné síly se stane právoplatnou členkou formace. Ovšem jak jde hardcorové řvaní dohromady s japonským přeslazeným popíkem, který dívčí skupina provozuje? A podaří se Haidovi sbalit tu pěknou kolegyni z vedlejšího oddělení?


Binge watch na volný den jako dělaný – série má 10 dílů po dvaceti minutách. Hledejte na NetflixuEnola Holmes


Příběh mladší sestry Sherlocka a Mycrofta Holmesových pochází z pera Nancy Springer a v českém překladu vyšel jako Případ pohřešovaného markýze (právě se připravuje nové vydání s filmovou obálkou). Nejsilnější devizou filmového zpracování jsou herci: Millie Bobby Brown jako Enola (dříve např. Eleven ze Stranger Things), Henry Cavill jako Sherlock (dříve mj. Superman a Zaklínač) nebo Helena Bonham Carter jako jejich matka (asi milion filmů včetně pozdního Harryho Pottera).


Příběh je klasicky dětsky zjednodušený, avšak napínavý. Také kniha bude spíš middlegrade než young adult. Dospělí, Sherlocka nevyjímaje, jsou většinou ňoumové, a je to právě šestnáctiletá Enola, kdo musí vyřešit nejen záhadu zmizelého markýze, ale i ztrátu vlastní matky.


Kde hledat: Netflix


Smrtící řetězec


Dokument na HBO s původním názvem Kill Chain: The Cyber War on America’s Elections ukazuje, jak snadno jsou napadnutelné počítače, na kterých se v USA provádí hlasování. Jedna věc je přimět voliče, aby se přiklonili na stranu, jakou chcete. Druhá, jejich hlasy "ošetřit" tak, aby bez ohledu na to, které tlačítko zmáčknou, zvítězil předem vybraný kandidát.


Počítače, o kterých se tvrdilo, že nejsou připojené k internetu, se dostaly do rukou skupině více či méně profesionálních hackerů. Výsledek vás možná překvapí a budete rádi za naše papírové hlasovací lístky, ke kterým se přiklání i oslovení experti. 

Viděli jste některý ze snímků, které doporučuji? Máte nějaké další tipy, na co bych se měla podívat?

 

Právě (znovu) čtu:


Tento příspěvek vznikl v rámci blogerské výzvy Na blogu záleží. Tématem měly být oblíbené filmy, ale vzhledem k tomu, že jsem již několik podobných filmově-seriálových tipů zveřejňovala, mi to připadalo jako vhodný formát.21 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page