top of page

Duben – v knihách ležet budem

Karanténní opatření pokračují, nadšení extrovertů klesá, introverti jsou v rauši. Já jsem tak na půli cesty mezi intro- a extroverzí, přesto mi současná situace vlastně vyhovuje: nemusím dojíždět, ušetřím za jídlo a ještě si plánuju svůj pracovní den podle svých potřeb, nikoli podle rozvrhu "od devíti do pěti".


A tak mám i víc času na čtení, snažím se dohánět resty, často si vybírám dlouho odkládané věci a snažím se dočítat ty rozečtené. Tak by se dalo shrnout mé čtení v dubnu. Tímto způsobem jsem se dopracovala k 9 knihám, 5 audioknihám a 4 komiksům. Uf, tentokrát bude wrap up video opravdu náročné. V Goodreads challenge jsem dokonce o 10 kousků napřed.


Ve svých osobních výzvách jsem nepokročila, jen v té knihovní, kde se mi povedlo "připravit k vrácení" osm kousků (5 komiksů a 3 knihy).


V dubnu jsem přečetla knihu Královský slib od Philippy Gregory. Jedná se o historickou romanci z doby, kdy v Anglii končila Válka růží a nastupovali na trůn Tudorovci. Spolu s tím jsem postupně zhlédla seriály Bílá královna a Bílá princezna, které této knize předcházejí a jsou inspirovány jinými díly autorky. Ach. Zamilovala jsem se do britských dějin tohoto období. Zatím za pomoci Wikipedie a populárních textů pronikám do tajů válek bratranců, kdo s kým a proti komu, zároveň mám v úmyslu si najít a přečíst další knihy nejen této autorky, ale i dalších, která o tomto období pojednávají. Že bych tento blog změnila na turodovské doupě, asi nehrozí, ale minimálně jeden článek, který shrnuje moje poznatky o překladech knih Philippy Gregory a seriálech, které podle nich vznikly, však čekat můžete.


Dnešek byl zasvěcen tvorbě videí. Jednak jsem vylosovala výherce soutěže – gratuluji Lucce, a pak jsem se dala do stříhání bookhaulu za duben. Tentokrát jsem zvolila variantu natočit krátký příspěvek v ten den, kdy se mi dostanou nové knihy domů, a tak bude toto video sestávat z mozaiky různých kousků natočených v odlišné dny, za odlišných světelných podmínek a s odlišnou zvukovou hladinou (ach jo). Zkrátka a dobře jsem si užila, ale při té příležitosti zjistila, že mi doma přistálo 23 nových papírových knih, 1 e-book, 1 audiokniha na CD a několik dalších bez fyzického nosiče (ne, nejsou to ve většině případů recenzáky a odmítám to přepočítávat na peníze).


Teď aby karanténa spíš přituhla než polevila, jinak se tou svou sbírkou nikdy nepročtu...

 

A co vy? Podpořili jste taky svého oblíbeného vydavatele? Máte nové knihy? Máte ještě co číst?


Video se slosováním můžete zhlédnout zde:

9 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page