top of page

13 – číslo měsíce září

V září sice proběhl svátek smůly zvaný pátek 13., ale z tohoto důvodu jsem tento příspěvek takto nenazvala. Jste na knižním blogu, takže co jiného by to číslo mohlo označovat?

Třeba 13 nových knih – jasně, vždyť byl přeci veletrh Svět knihy v Plzni. Co sis všechno odtamtud přivezla?


Nebo 13 nových audioknih – Audiolibrix přece slavil narozeniny a měl slevy skoro na všechno, takže jsi doplnila sbírku, ne?


Vlastně ani ne :-) v obou zmíněných případech jsem se držela a z Plzně přivezla jen čtyři knihy a v narozeninové akci Audiolibrixu pořídila pouhé dvě audioknihy.


Takže zbývá jediná možnost: 13 přečtených knih za měsíc září. Z nich sice bylo sedm komiksů a tři audioknihy, ale i tak mě tento výsledek posunul k číslu 92, a tedy celé tři kousky do předstihu v Goodreads Challenge.V mé osobní výzvě se toho moc nezměnilo, slovenskou knihu ani Pratchettovku jsem nakonec nepřečetla žádnou (ale u knihy Dámy a pánové mám update: chystá se audiokniha, takže čekám na ni), do kategorie non-fiction bych mohla zahrnout Sedm let v Africe, kterou jsem poslouchala jako audioknihu, takže 10/10 a splněno, a do knihovny jsem odnesla pěknou řádku knih, z nichž většinu tvořilo šest dílů Ságy, kterou jsem si půjčovala před prázdninami, a právě dnes také třetí díl Školy dobra a zla, který patřil k dalším mým super-dlouhodobým výpůjčkám. Dnes si ale také odnáším domů Vzpomínku na Zemi, kterou poslouchám audioknižně, ale potřebuji nahlédnout z důvodu pozdějšího psaní recenze. Můj aktuální stav knihovního konta je 40 kusů. Podaří se mi ho do konce roku přeci jen o trochu snížit?


Humbook


Tento týden v sobotu proběhne Humbook. Už si postupně chystám kostým, obávám se ale, že můj cosplay stejně moc lidí nepozná (kdo z mladých dneska čte Zeměplochu?). Letos nemám domluvené žádné rozhovory, ale prostě se mi nechtělo. Nemám totiž ještě ani zpracované ty z loňského roku 0:-)


S mým kostýmem souvisí také barva mých vlasů. Standardně se pohybuje od červené přes růžovou až k fialové s občasnými výstřelky v podobě modrých či jiných odstínů. Teď jsem si ale hlavu už několik měsíců nebarvila, a tak získává svůj přírodní odstín. Původní plán byl, že si je přes léto nechám vyšisovat, aby na nich potom lépe vynikly barvy. Před Humbookem nahodím duhu a půjdu ze Emiku Chenovou z Warcrossu. Potom jsem ale na bookstagramu zjistila, že podobný kostým bude asi letos v kurzu, a tak jsem se rozhodla využít své nevýrazné světlé hlavy k jinému kostýmu: Magrátě Česnekové. Ve stolní hře je sice namalovaná jako zrzka, její knižní popis ale zcela jasně zahrnuje právě onu myšošedivou blond.


A hned po Humbooku se můžu vrátit ke své zaručeně přirozené růžové.Knižní akce


S knižními událostmi se roztrhl pytel a ať mi nikdo netvrdí, že lidi nečtou. Tak hele:

14. září – setkání s komiksovým tvůrcem Bryanem Talbotem

19. září – pražský křest české fantasy Rituál

20. a 21. září – Svět knihy v Plzni

21. září – CONiáš v Městské knihovně v Praze

1. října – Pavel Bareš právě vykládá o Projektu Kronos v Luxoru (a já sedím v práci a kašlu na něj, protože jsem ty jeho tlustocihly pořád ještě nečetla, navíc on si už na rozdíl ode mě nabarvil vlasy)

2. října – křest nové knihy Není od Mariusze Szczygiela

3. října – beseda s autorem knihy Stopařův průvodce po galaxii jazyků

4. a 5. října – Tabook

5. října – Humbook

9. října – Eliška Vyhnánková a Míša Losekoot představí svou knihu Jak na sítě v Luxoru (akorát trapně brzo)

11. a 12. října – knižní veletrh v Havlíčkově Brodě

17. října – Velký knižní čtvrtek s akcí v Uměleckoprůmyslovém muzeu

18. až 20. října – Festival spisovatelů

26. října – Brandon Sanderson bude mít autogramiádu v Talpressu...

Mám pokračovat?


V listopadu přijede Justin MacGregor (ten píše divadelní hry, takže ho asi neznáte, ale jeho příběh a to, na čem bude v Praze pracovat, mi připadá úchvatné) a taky Coleen Hoover. Ale o tom zase někdy příště. Právě mi skončila pracovní doba, takže přeji všem hezké úterý, nebo říjen, podle toho, kdy si tento příspěvek přečtete.

 

#Audiolibrix #akce #Svetknihy #CONias #Velkykniznictvrtek #Humbook #Sanderson


11 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page