© 2019 by Aya.

Proudly created in 2015

with Wix.com

Czech Republic

  ​Česko

  Detektivky

  Svaté kosti, Kosti v písku, Kosti na popel – Omnibus

  Kathy Reichs

   

  Kniha obsahuje tři příběhy antropoložky Temperance Brennanové, kterou známe z televizního seriálu Sběratelé kostí (Bones).

  Knižní Temperance s tou seriálovou má však maximálně společné předky.

   

  Babičky: Mrtvý kuchař

  Minna Lindgren

   

  Milé babičky, slibovaly jste "brilantní finskou variaci na slečnu Marplovou", leč bohužel musím zkonstatovat, že jste se poněkud přecenily.

  Siiri, Irma a Anna-Liisa se znají z domova důchodců Podzimní háj. Co však budou dělat bez svého oblíbeného kuchaře?

  Dům hedvábí

  Anthony Horowitz

   

  Hned na úvod se musím přiznat k jedné věci: nikdy jsem nečetla žádnou Holmesovku. Ani neviděla pořádný film se slavným detektivem (seriály a steampunková komedie s Robertem Downeym se nepočítají).


  A proto musím hned na úvod zmínit jedinou věc, která mě neskutečně vytáčela, ale nejsem si jistá, nakolik je dílem Anthonyho Horowitze, či je pouze odkoukaná od Arthura Conana Doyla...

  Rozbití andělé

  Graham Masterton

   

  Nebyla jsem z této knihy unešená, ale velmi se mi líbila, a oproti předchozímu čtení to byl rozhodně významný vzestup.

  Ačkoli je kniha v knihovně řazena mezi detektivkami, přesnější označení je detektivní thriller. Čtenář totiž nejen prochází vyšetřováním s komisařkou Katie, ale i mučením, jež prožívají umírající kněží. Jejich fyzické týrání je při tom docela naturalisticky a věrně popsáno.

  Oddanost podezřelého X

  Keigo Higašino

   

  Oddanost podezřelého X se mnou prostě jednou odešla domů z knihovny.

   

  Proč? Netuším. Že byla růžová? Že byla z Japonska? Že byla mezi detektivkami? Možná, už dlouho jsem žádnou nečetla. Potom mi ještě asi půl roku ležela doma na hromádce jiných nepřečtených knih.

   

  Najednou však dozrál ten správný okamžik na její přečtení...

  Čínské thrillery
  Pán ohně & Čtvrtá oběť

  Peter May

   

  Čínské thrillery jsou autorovou prvotinou. Detailně seznamuje čtenáře s prostředím orientu, společností a zvyklostmi. Peter May na jejich základě vystavěl příběh, ve kterém je vedle vyšetřování prostor i pro milostné pletky.

  Fontána

  Jonas Moström

   

  Nathalie Svenssonová se po rozvodu snaží postavit na vlastní nohy. Když je však její nový milenec zavražděn stejným způsobem, jako snoubecen, o kterého přišla před deseti lety, nezbývá jí, než se sama pustit do vyšetřování

  Akta Enzo
  Výjimeční lidé & Kritik & Černé světlo

  Peter May

  Enzo MacLeod je Skot každým coulem, ale ve Francii se mu líbí více. A také se zde účastní vyšetřování, ať už se jedná o výjimečné lidi z nejvyšších kruhů státní politiky, nebo kritiky oblíbených francouzských vín.

  Poslední rituál

  Yrsa Sigurðardóttir

   

  První případ právničky Tóry, která společně s německým soukromým vyšetřovatelem řeší vraždu německého studenta na univerzitě v Reykjavíku, se mi dostal do ruky díky Book Clubu s islandskou autorkou.

  Proč musel Harald zemřít a kam se poděly jeho oči?