© 2019 by Aya.

Proudly created in 2015

with Wix.com

Czech Republic

  ​Česko

  Audioknižní fantasy a sci-fi

  Sirotčinec slečny Peregrinové
  pro podivné děti

  Ransom Riggs

  Viktor Dvořák

   

  Audioknihu o sirotčinci uzamčeném v časové smyčce jsem doposlouchala druhý den po jejím oficiálním vydání! A proč ne? Vždyť má pouhých sedm hodin a filmové zpracování je právě v kinech.

   

  Letopisy Narnie

  Clive Staples Lewis

  Miroslav Táborský

   

  Letopisy Narnie jsou jedním ze zásadních děl, o kterých se domnívám, že by měl každý znát, ale pro jejich velikost se mi do nich moc nechce (dalšími v mé soukromé sbírce jsou Hunger Games a Hra o trůny). Proto jsem zajásala, když jsem zjistila, že ji načetl Miroslav Táborský, jenž se mi zalíbil v Infernu.

   

  Hunger Games

  Suzanne Collins

  Tereza Bebarová

   

  Audioknihu Hunger Games jsem pořídila po té, co jsem se celá nadšená vrátila z kina z první poloviny třetího dílu, honem dokoukala předchozí dva filmy a hledala pokračování. Knihu tři v jednom mám doma už pěkně dlouho, ale právě kvůli její tloušťce se mi do ní nechtělo.

   

  Řeky Londýna

  Ben Aaronovitch

  Tomáš Kobr

   

  ​Řeky Londýna jsou prvním příběhem mladého policisty Petera Granta, který náhodou zjistí, že má jisté magické schopnosti. Knihu jsem již dříve četla, její audiozpracování proto bylo jen zajímavým rozšířením čtenářského zážitku.

   

  Setkání s Rámou

  Arthur C. Clarke

   

  Klasické dílo science fiction se představuje jako audiokniha. Záhadný objekt se řítí sluneční soustavou a lidstvo 22. století se s tím musí vypořádat. Má tato kniha ještě po téměř půl století od prvního vydání co nabídnout současným čtenářům a posluchačům?

   

  Duna

  Frank Herbert

  Marek Holý & Jana Stryková

   

  Poctivé sci-fi plné intrik vydané po půl století v audioknižní podobě. Po všech směrech nadčasovou, i když náročnou knihu můžu vřele doporučit.

   

  Všemi dary obdarovaná

  M. R. Carey

  Klára Sedláčková Oltová

  Dana Černá

  Vasil Fridrich

  Příběh desetileté Melanie z vojenského vězení protkaný putováním po postapoklayptickém světě, kde hladovější vítězí.

  Novinka vydaná v rámci akce Audiknihy NAHLAS! v říjnu 2016.

  Pistolník – Temná věž #1

  Stephen King

  Libor Terš

  Úvodní část sedmidílné ságy Stephena Kinga seznamuje s Pistolníkem Rolandem a jeho honbou za mužem v černém.

  Sága o Zaklínači: Krev elfů

  Andrzej Sapkowski

  Martin Finger

   

  První část "velkého" příběhu o zakínači Geraltovi z Rivie navazuje​ na sérii povídek. Sám Geralt však není zdaleko jedinou hlavní postavou, svůj příběh prožívá i Ciri a setkává se se známými postavami fantastického světa Andrzeje Sapkowského: Marigoldem, Triss, Yarpenem Zigrinem ši Yennefer.

   

  Atlas mraků

  David Mitchell

  Kryštof Rímský, Jan Zadražil,

  Kristýna Frejová, Jan Vlasák,

  Jana Stryková, Martin Stránský a Jan Herger

   

  Moje první novodobá audiokniha je zároveň pověstným kostlivcem ve skříni mé recenzní kariéry. Napsat dobré povídání o náročné knize, která má navíc i kvalitní filmovou verzi, považuji za velmi obtížné a pravděpodobně se do Atlasu mraků budu muset zaposlouchat znovu.

   

  Eragon

  Christopher Paolini

  Martin Stránský

   

  Srdcovka z doby dospívání okořeněná hlasem doktora House? Proč ne. Herce Martina Stránského velmi uznávám, jeho schopnosti daleko převyšují jednu známou roli dabingu, jako Bertie (Králova řeč) byl také nezapomenutelný.

  Eragona jsem jako náctiletá milovala, tak proč mu nedat šanci na prahu třicítky?

   

  Eldest

  Christopher Paolini

  Martin Stránský

   

  Pokračování Eragona se stále skvělým Martinem Stránským. Tahle kniha není ani skvělá ani převratná, ale je dostatečně čtivě napsaná na to, abychom sledovali osudy Eragona po velké bitvě

   

  Brisingr

  Christopher Paolini

  Martin Stránský

   

  Eragon dospívá. Jeho rozhodnutí jsou čím dál vážnější a závažnější pro osudy mnoha dalších lidí. Ve třetím díle můžeme sledovat nejen jeho kroky, ale též počínání Eragonova bratrance Rorana, který přivedl lid Carvahalu mezi Vardeny, a také vardenské panovnice Nasuady.

   

  Hra o trůny

  George R. R. Martin

  František Dočkal

   

  První díl světoznámé ságy s ještě známějším seriálovým zpracováním je audioknihou dosti náročnou. Vměstnat dění Západozemí do více než 44 hodin poslechu je výkon hodný mistra. Podařilo se mistru neutnout se?

   

  Erilian: město čarodějů

  Tereza Janišová

  Jiří Klem, Lucie Fiona Šternerová

   

  Dobrodružné fantasy pro mládež od české autorky láká na svět plný magie, draků, tajemství a tajných chodeb pod městem. Najdeme v něm i zakázanou lásku a dlouho přetrvávající intriky.

  Kdo zabil Kiařiny rodiče?